T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Görev Şehitleri

 Görev Şehitleri
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.
Yakub YILMAZ-Erenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü

1968 Adapazarı doğumlu olup, İlk. Orta ve Lise tahsillerini Adapazarı’nda tamamladıktan sonra 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesini bitirdi. 1992 – 1993 yılarında Mardin’de askerlik görevini tamamlayan Yakub YILMAZ 15.06.1993 yılında Erenler Belediyesinde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı. 2001 yılından itibaren İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görevini ifa eden Yakub YILMAZ evli ve 3 çocuk babası iken 23.08.2012 tarihinde vefat etti.


İrfan YAŞAR-Adapazarı Belediyesi Zabıta Memuru

1958 Hendek doğumlu olan Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli İrfan Yaşar, 1986 yılında Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı.3 çocuk babası Zabıta Memuru İrfan Yaşar, rahatsızlığı sonucu kaldırıldığı İstanbul Süreyya Paşa Hastanesi’nde 06-10-2012 tarihinde hayatını kaybetti.Recep BOLAT-Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü

1966 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde dünyaya gelen Bolat, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1985 yılında Marmara üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nu kazanarak İstanbul’a geldi. Gazeteciliğe 1987 yılında Türkiye gazetesinde muhabir olarak başladı.

1992 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye gazetesinin yanı sıra Hürses, Hürbakış, Günaydın, Sabah, Hürriyet gazetelerinde muhabirlik, Kanal 6 televizyonunda istihbarat şefliği, Number One TV’de haber müdürlüğü, SkyTurk TV’de editörlük ve haber müdürlüğü, Habertürk gazetesinde editörlük ve muhabirlik yaptı.

Hiç ara vermeden 23 yıl boyunca gazetecilik yaptıktan sonra 2010 yılında Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü olarak atandı. Sarı basın kartı sahibi olan Recep Bolat evli ve 1 çocuk sahibiydi. Uğradığı silahlı saldırı sonrasında kaldırıldığı hastanede 08.10.2012 günü vefat etti.
Vali Hüseyin Avni COŞ
264 251 35 15

Haber ve Duyurular
 

T.C. Sakarya Valiliği Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü resmi web sitesi / Her hakkı saklıdır
Sayfamız T.C. İçişleri Bakanlığında Host Edilmektedir.